25 жовтня в Єгипті на території національного заповідника Рас-Мохаммед поблизу Шарм-Ель-Шейха на українців напала акула. Постраждали троє людей – двоє туристів (мама з дитиною) та гід. Усі постраждалі перебувають у лікарні Sharm International Hospital. 12-річному хлопчику ампутували руку нижче ліктя, мама отримала глибокі укуси, гід втратив ногу.
Занурення та снорклінг на території заповідника, куди поїхали на екскурсію туристи, заборонені з 1 листопада 2019 року. Заборона діє на східному узбережжі Синайського півострова – без наявності відповідного сертифікату займатися снорклінгом та дайвінгом можна тільки з берега біля готелів, де це безпечно, а не з водних суден.
У Червоному морі є різні види акул, проте не усі з них небезпечні для людей. Насправді напади акул на людей стаються надзвичайно рідко. За статистикою, шанс стати жертвою акули для людей, які відвідують пляж, – 1 до 11,5 млн, а загинути від такого нападу – 1 до 264,1 млн. Тому за умови дотримання усіх правил та рекомендацій на території Єгипту плавати у морі цілком безпечно.
Як уникнути зустрічі з акулою?
- не купайтеся в місцях ймовірного перебування акул, у заборонених для купання місцях;
- не запливайте далеко від берега;
- не заходьте у воду за наявності свіжих ран, порізів – акули реагують на запах крові;
- не купайтеся у морі дуже рано та під час заходу сонця й уночі – у цей час в акул прийом їжі;
- не плавайте біля рибацьких човнів і там, де є великі косяки риб;
- плавайте спокійно, не робіть хаотичних рухів у воді;
- якщо помітили акулу – поводьтеся спокійно і не повертайтеся до неї спиною;
- намагайтеся з усією сили вдарити акулу по носу, очах, зябрах кулаком або якимось предметом – після такої атаки акула часто відступає.
Зараз акули вимирають і страждають від людей більше, аніж ми від них. Дотримуйтеся правил поведінки на морі в регіоні, де відпочиваєте, будьте обережні – і ніяка акула не буде вам страшна.